Moją pasją jest dzielenie się wiedzą i odkrywanie świata.
Tych samych pasji szukam u Edukatorów Alphacamp.
Edukatorzy na obozach naukowych AlphaCamp to ludzie, którzy podzielają moje popularyzatorskie pasje. Do współpracy zapraszam osoby z doświadczeniem w prowadzeniu zajęć o tematyce naukowej z dziećmi.
Poniżej przedstawiamy sylwetki edukatorów i wychowawców (w kolejności alfabetycznej), którzy byli z nami w 2019, 2021 i 2022. Każdy ze współpracowników zasługuje na długie wprowadzenie, ale mam nadzieję, że te krótkie opisy dowiodą, że uczestnicy są w najlepszych rękach absolutnie nieprzypadkowych osób!
Animatorzy pracują na podstawie autorskich scenariuszy zajęć opracowanych przez naukowców specjalnie na nasze potrzeby. Dobrze wiemy, że pytania od dzieci mogą zaskoczyć niejednego dorosłego – dlatego robimy wszystko, aby żadne z nich nie pozostało bez odpowiedzi.
Sezon lato 2023 - informacje o Wychowawcach i edukatorach zostaną opublikowane na podstronach poszczególnych obozów.
Sezon lato 2022
Amelia Janiak
Nazywam się Amelia Janiak i jestem stypendystką Duke Kunshan University, gdzie w programie amerykańsko-chińskim łączę studia w Stanach Zjednoczonych i Chinach na kierunku Molecular Bioscience. Przed studiami, spędziłam rok na rocznym stypendium Departamentu Stanu USA Future Leaders Exchange Program w Stanach Zjednoczonych i ukończyłam program matury międzynarodowej w liceum im. Stefana Batorego w Warszawie.
Od lat angażuję się w liczne działalności społeczne i edukacyjne. Jestem stypendystką programu szkoły letniej Yale Young Global Scholars na Yale University, gdzie realizowałam program “Biological and Biomedical Science”, m.in. w zakresie nowotworów skóry, oraz współautorką pracy badawczej pt. “Smoking cessation help for cancer patients”. Jestem także mentorką w organizacjach non-profit, m.in. Our Future Foundation oraz Vital Voices Chapter Poland, gdzie pomagam licealistom tworzyć własne ścieżki rozwoju i aplikować na programy stypendialne, szkoły letnie oraz studia zagraniczne.
Poza szkołą, jestem pasjonatką muzyki - od 14 lat gram na pianinie, a na kampusie Duke udzielam się w zespole a capella, Deja Blue, oraz przewodzę organizacji Harmonies4Health łączącej wolontariat w szpitalach i domach opieki z muzyką.
Aleksandra Stryjska
Jako stypendystka amerykańsko-chińskiego programu Duke Kunshan University, część swoich studiów spędza w gotyckim kampusie Duke University (USA) na kierunku “Molecular Bioscience with Tracks in Biogeochemistry” , a pozostałe lata college'u w nowoczesnych budynkach Duke Kunshan University (Chiny).
Obecnie zajmuje się badaniami dotyczącymi potencjalnego życia bakterii Acidithiobacillus ferrooxidans w chmurach Wenus.
Z zamiłowania również pasjonatka Marsa oraz członek Mars Society Polska, a także grupy zrzeszającej naukowców związanych z kosmosem – Nexus Aurora.
W 2018-2019 prowadziła badania na analogach gleby marsjańskiej.
Aktywnie działa w organizacjach studenckich. Znalazła także czas na pracę w szpitalu covidowym jako wolontariusz. W wolnych chwilach, jako przedstawiciel organizacji “The Paws”, współpracuje ze schroniskami dla bezdomnych zwierząt, a także zajmuje się literaturą, czego efektem jest wydana w 2020 roku powieść science-fiction “Trzeci Jeździec Apokalipsy”.
Adam Matlak
Adam jest popularyzatorem nauki zarówno na swoim Wydziale - studiuje Technologię Chemiczną na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT w Szczecinie - a także w Morskim Centrum Nauki im. prof. Jerzego Stelmacha w Szczecinie, gdzie tworzy scenariusze zajęć, prowadzi warsztaty i wykłady z chemii, fizyki i nanotechnologii.
Na co dzień zajmuje się prowadzeniem badań i organizowaniem wydarzeń popularnonaukowych, na których dzieli się swoimi pasjami z najmłodszymi adeptami nauki.
Adam to także miłośnik dobrej kawy i herbaty!
Karolina Paszek
Karolina kocha pracę z ludźmi - stąd też kierunek studiów jakiego się podjęła - pielęgniarstwo. Gra w siatkówkę, dużo jeździ na rowerze i bierze udział w spływach kajakowych.
Praca z dziećmi sprawia jej niesamowitą radość. Uwielbia dzielić się z nimi nauką, wiedzą i umiejętnościami, jakie posiada.
Przede wszytkim jednak Karolina to pasjonatka języka migowego. Ukończyła już 3 kursy na poziom zaawansowany i na tym nie zamierza poprzestać. Na TikToku prowadzi kanał Wymigane (@karolina_paszek).
Została wyróżniona przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty jako wybitnie uzdolniona matematycznie.
Pragnie być motywacją zarówno dla młodszych jak i dla starszych oraz pokazać, że jedyne ograniczenia jakie posiadamy znajdują się w naszych głowach!
Szymon Błachowiak
Student biotechnologii na Wydziale Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jest zastępcą przewodniczącego Interdyscyplinarnego Koła Naukowego Przyrodników PLANETA na Uniwersytecie Śląskim. Jako jego reprezentant brał udział w 5-tym Śląskim Festiwalu Nauki w Katowicach. Na swoim stanowisku prezentował różne zbiory entomologiczne z własnej kolekcji.
Uczestniczy również w programie tutorskim, w ramach projektu „Mistrzowie Dydaktyki”, w ramach którego pisze artykuły naukowe dotyczące mikrobiologii.
Szymon ma duszę artysty - w domu maluje obrazy na płótnach, a w laboratorium łączy naukę ze sztuką, czego wynikiem są żywe obrazy tworzone przez kolonie mikroorganizmów wyhodowane na szalkach Petriego.
Zagadnienia mikrobiologiczne są ściśle związane z kolejną pasją Szymona, czyli szeroko pojętym mikro-światem i mikroskopią. W wolnym czasie popularyzuje on naukę i dzieli się tajemnicami świata spod mikroskopu prowadząc profil na Instagramie: @mikro_swiat_. Jest miłośnikiem nie tylko organizmów niewidocznych gołym okiem, ale również zwierząt i roślin. Dużą radość sprawia mu dzielenie się własną wiedzą i doświadczeniami ze świata przyrody.
Darek Krawczyk
Siła spokoju i doświadczenia. Darek na torcie gasi już 70 świeczek, ale dopiero się rozkręca. Lubi kręcić kołami roweru - w ten sposób przejechał już kilka tysięcy kilometrów i nawet na nasz obóz zamierza kolejny raz dojechać... rowerem! Przebiegł już kilka maratonów, a kiedy znudziła mu się Ziemia, wzniósł się pod obłoki jako pilot szybowca i paralotni.
Skończył studia na wydziale mechanicznym, a później także na elektronice w zakresie projektowania układów komputerowych. Ma szczęśliwą rodzinę z 3-ką dzieci, 6-cioro wnuków i jednym prawnukiem.
Cały czas uczy się nowych technik i technologii, aktualnie wizualizacji architektonicznych. Swoją pasją zaraża wnuków, na których przetestował już cały kurs, który zrealizujemy podczas wakacyjnego "Zaklinania Robotów"
Przemek Kurzak
Inżynier mechatroniki. Obecnie student Mikroelektroniki w Technice i Medycynie na krakowskiej AGH. Pracuje w krakowskiej firmie związanej z dziedziną automotive, gdzie programuje w języku C/C++.
Zawsze fascynowała go jedna rzecz: zrobić coś (zaprogramować) by móc za moment podziwiać efekty swojej pracy! Oczywiście mowa o robotach - możliwość sterowania ich ruchem, interakcjami ze środowiskiem za pomocą czujników, śledzenie przedmiotów, przemierzanie labiryntu jak i wiele innych!
Zainteresowania? Pewnie! Oprócz prostych zajawek jak piłka nożna/koszykówka/siatkówka czy muzyka (udział w koncertach) jego największą pasją jest brydż sportowy. Dyscyplina, którą poznał około 10 lat temu i która do tego momentu jest dla ciągłą przygodą i możliwością rozwoju. Nic dziwnego, że dorobił się tytułu instruktora brydża sportowego.
Przemek mocno zabiega o to, by w kolejnych sezonach w ramach AlphaCampów pojawiały się grupy brydżowe - i na pewno przeprowadzimy taki eskperyment! W tym roku Przemek będzie jednym z naszych Zaklinaczy Robotów.
Karolina Paszek
Karolina kocha pracę z ludźmi - stąd też kierunek studiów jakiego się podjęła - pielęgniarstwo. Gra w siatkówkę, dużo jeździ na rowerze i bierze udział w spływach kajakowych.
Praca z dziećmi sprawia jej niesamowitą radość. Uwielbia dzielić się z nimi nauką, wiedzą i umiejętnościami, jakie posiada.
Przede wszytkim jednak Karolina to pasjonatka języka migowego. Ukończyła już 3 kursy na poziom zaawansowany i na tym nie zamierza poprzestać. Na TikToku prowadzi kanał Wymigane (@karolina_paszek).
Została wyróżniona przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty jako wybitnie uzdolniona matematycznie.
Pragnie być motywacją zarówno dla młodszych jak i dla starszych oraz pokazać, że jedyne ograniczenia jakie posiadamy znajdują się w naszych głowach!
Natalia Charowska
Studentka kierunku Turystyka i Rekreacja na Uniwersytecie Zielonogórskim, oraz technik hotelarstwa. Nauka to jej największa pasja. Każdą wolną chwilę spędza z książką szukając nowej fascynującej wiedzy, albo dzieląc się nią z dziećmi i młodzieżą..
Ma na swoim koncie wiele osiągnięć - jest wielokrotną stypendystką, zdobyła tytuły laureata i finalisty w olimpiadach przedmiotowych i ogólnopolskich konkursach.
Od wielu lat pracuje z dziećmi, prowadząc korepetycje obejmujące zakres kilku przedmiotów. Dodatkowe doświadczenie dostarczyła jej praktyka w Centrum Nauki Keplera w Zielonej Górze oraz animacje z młodymi podopiecznymi, które prowadziła w poprzednich miejscach pracy.
Interesuje się głównie naukami ścisłymi (medycyna, chemia, biologia), zoologią i podróżami.
Paulina Worsztynowicz
Na AlphaCampach już trzeci raz. Nauczyciel matematyki. Uwielbia naukę i technikę. Od najmłodszych lat chciała pracować z dziećmi i przybliżać im tajniki matematycznego świata i dlatego właśnie pracuje w szkole podstawowej.
Uczy przez zabawę i doświadczanie świata. Dlatego w tym roku zadba o to, by uczestnicy obozów przygodowych nie narzekali na brak atrakcji!
Posiada doświadczenie w spływach kajakowych oraz kurs operatora parku linowego. Jej pasją jest żeglarstwo i odkrywanie nowych zakątków świata. W wolnej chwili czyta książki.
Ewa Krasoń
Pedagog. Nauczyciel z tak zwanym stażem w jednej z warszawskich szkół podstawowych.
Praca z dziećmi to dla niej pasja i wyzwanie. Lubi jak jest wszystko zapięte na ostatni guzik. W swojej szkole organizator wielu wyjazdów, wycieczek i wędrówek. Zawsze w miejsca ciekawe przyrodniczo.
Wolne chwile poświęca florystyce, destynacjom i ulubionej muzyce. Na obozach AlphaCamp po raz drugi.
Beata Kaszub
Nauczyciel matematyki i edukacji wczesnoszkolnej.
Oprócz codziennej pracy z dziećmi od lat każde wakacje i ferie spędzam na obozach zarażając młodych ludzi pasją do szukania ciekawych form spędzania wolnego czasu.
Lubię piesze wędrówki, każdą formę ruchu i zabawy na świeżym powietrzu, wyzwania stawiane przez młodych ludzi, taniec i żeglowanie.
Relaksuję się w kuchni piekąc ciasta i w ogrodzie wśród ulubionych kwiatów i roślin. W wolnych chwilach gram w planszówki i czytam książki. Na obozach AlphaCamp jestem po raz drugi.
Sezon lato 2021
Zdjęcie
Jakub Chazarkiewicz
Nasza współpraca z Kubą zaczęła się w marcu. Przez 10 kolejnych tygodni Kuba był jednym prowadzących zajęcia z fizyki w ramach AlphaLab. Dzieciaki od razu pokochały go za zaangażowanie, wiedzę i pozytywną atmosferę na zajęciach.
Student ostatniego roku Technologii Chemicznej na Politechnice Warszawskiej. Od najmłodszych lat zafascynowany chemią, fizyką i astronomią. Uwielbia poznawać świat oraz pokazywać innym, że nauka może być niesamowicie wciągająca! Jako edukator zdobywał doświadczenie pracując w Centrum Nauki Kopernik.
Czas wolny uwielbia spędzać grając z przyjaciółmi w gry planszowe, a wieczorami wychodzi na dwór wpatrywać się w gwiazdy.
Na obozach chce udowodnić uczestnikom, że nauka wcale nie jest taka trudna oraz inspirować ich do wspólnego poszukiwania odpowiedzi na (nawet te najdziwniejsze) pytania.
Darek Krawczyk
Siła spokoju i doświadczenia. Darek na torcie gasi już 70 świeczek, ale dopiero się rozkręca. Lubi kręcić kołami roweru - w ten sposób przejechał już kilka tysięcy kilometrów i nawet na nasz obóz zamierza dojechać... rowerem! Przebiegł już kilka maratonów, a kiedy znudziła mu się Ziemia, wzniósł się pod obłoki jako pilot szybowca i paralotni.
Skończył studia na wydziale mechanicznym, a później także na elektronice w zakresie projektowania układów komputerowych. Ma szczęśliwą rodzinę z 3-ką dzieci, 6-cioro wnuków i jednym prawnukiem.
Cały czas uczy się nowych technik i technologii, aktualnie wizualizacji architektonicznych. Swoją pasją zaraża wnuków, na których przetestował już cały kurs, który zrealizujemy podczas wakacyjnego "Zaklinania Robotów"
Przemek Kurzak
Inżynier mechatroniki. Obecnie student Mikroelektroniki w Technice i Medycynie na krakowskiej AGH. Pracuje w krakowskiej firmie związanej z dziedziną automotive, gdzie programuje w języku C/C++.
Zawsze fascynowała go jedna rzecz: zrobić coś (zaprogramować) by móc za moment podziwiać efekty swojej pracy! Oczywiście mowa o robotach - możliwość sterowania ich ruchem, interakcjami ze środowiskiem za pomocą czujników, śledzenie przedmiotów, przemierzanie labiryntu jak i wiele innych!
Zainteresowania? Pewnie! Oprócz prostych zajawek jak piłka nożna/koszykówka/siatkówka czy muzyka (udział w koncertach) jego największą pasją jest brydż sportowy. Dyscyplina, którą poznał około 10 lat temu i która do tego momentu jest dla ciągłą przygodą i możliwością rozwoju. Nic dziwnego, że dorobił się tytułu instruktora brydża sportowego.
Przemek mocno zabiega o to, by w kolejnych sezonach w ramach AlphaCampów pojawiały się grupy brydżowe - i na pewno przeprowadzimy taki eskperyment! W tym roku Przemek będzie jednym z naszych Zaklinaczy Robotów.
Zdjęcie
Karolina Malecka
Specjalistka od zadań specjalnych. Zainteresowanie pracą z dziećmi odziedziczyła po mamie - nauczycielce. Z zamiłowania do matematyki i pracy z dziećmi, na co dzień udziela korepetycji.
W wolnym czasie lubi czytać książki psychologiczne, malować obrazy i ćwiczyć jogę.
Pozytywnie nastawiona do życia organizatorka, dla której nie ma rzeczy niemożliwych! Lubi przygody, wyzwania i spędzanie czasu z ludźmi, którym służy radą i wsparciem.
Na naszych obozach nakręcać będzie atmosferę w grupach przygodowych.
Magdalena Osial
Chemik, naukowiec, a przede wszystkim popularyzator nauki z pasją. Na co dzień pracuje na Uniwersytecie Warszawskim, ale każdą wolną chwilę spędza na dzieleniu się wiedzą i doświadczeniem.
Współpracuje z Centrum Nauki Kopernik i Fundacją Ronalda McDonalda. Jest laureatem programu TOP500 Innovators, odbyła staże zagraniczne w Nowym Jorku, Brukseli i Cambridge. Wspiera studentów z Nowego Jorku, angażuje się w mentoring studentów w ramach programu TopMinds, a także opiekuje się licealistami, którzy pod jej okiem stawiają pierwsze kroki w laboratorium realizując naukowe marzenia.
Dwukrotnie reprezentowała Polskę na Kids Euro Festival w USA, została wyróżniona w konkursie Popularyzator Nauki 2016 i Słoneczniki 2016. Jest wolontariuszką m.in. w prowadząc warsztaty chemiczne i konstruktorskie dla małych pacjentów w warszawskich szpitalach, zadaje zagadki popularnonaukowe na antenie Eureka Extra i uczestniczyła w niezliczonej ilości imprez naukowych tj. Pikniki Naukowe, Festiwale Nauki oraz Nauki i Techniki.
Na wszystkie osiągnięcia i działania Magdy nie starczyłoby miejsca na tej stronie :)!
Maja Polaniak
Maja jest mgr inż. technologii chemicznej, absolwentką elitarnej Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie.
Jest pasjonatką chemii, szczególnie w tematach dotyczących odnawialnych źródeł energii. Ogromną radość sprawia jej dzielenie się swoją wiedzą. Organizując zajęcia zawsze przedstawia praktyczne zastosowanie danego zagadnienia, dzięki czemu o wiele łatwiej jest zapamiętać i zrozumieć nowe wiadomości.
Obecnie pracuje w szkole średniej jako nauczyciel chemii, fizyki oraz przedmiotów zawodowych związanych z energetyką. W październiku rozpocznie doktorat, w ramach którego będzie poszukiwać zaawansowanych materiałów, które mają szerokie zastosowanie m.in. w przemyśle kosmicznym.
Prywatnie fanka kryminałów, makijaży, lubi zwiedzanie muzeów i sztukę współczesną.
Paulina Worsztynowicz
Na AlphaCampach kolejny raz. Nauczyciel matematyki.
Uwielbia naukę i technikę.
Od najmłodszych lat chciała pracować z dziećmi i przybliżać im tajniki matematycznego świata i dlatego właśnie od trzech lat pracuje w szkole podstawowej.
Uczy przez zabawę i doświadczanie świata. Dlatego w tym roku zadba o to, by uczestnicy obozów przygodowych nie narzekali na brak atrakcji!
Posiada doświadczenie w spływach kajakowych oraz kurs operatora parku linowego. Jej pasją jest żeglarstwo i odkrywanie nowych zakątków świata.
W wolnej chwili czyta książki.
Sezon lato 2019
Zofia Dziekan
Studentka elitarnych Międzywydziałowych Studiów Matematyczno-Przyrodnich Uniwersytetu Warszawskiego. Naukami ścisłymi pasjonuje się od zawsze.
W zeszłym roku ta pasja przywiodła Zofię do Chin na Międzynarodowy Turniej Młodych Fizyków. Obecnie zajmuje się organizacją tegorocznej edycji Turnieju, która odbędzie się w Warszawie.
Od niedawna pracuje także jako animatorka wystaw objazdowych Centrum Nauki Kopernik. Wcześniej przez kilka lat współpracowała z Uniwersytetem Dzieci oraz wykonywała pokazy w szkołach.
Paulina Kiluk
Inżynier automatyki i robotyki.
Prowadzenie zajęć edukacyjnych z robotyki ani poznawanie tajników wytwarzania łodzi żaglowych i motorowych nie są jej straszne!
Pracuje w Niepublicznej Placówce Oświatowo – Wychowawczej "Misja Robotyka", a praktyki zawodowe realizowała w znanej na całym świecie firmie Delphia Yachts.
Jest wieloletnim instruktorem ZHP – jako wolontariusz. Kilkakrotnie była kierownikiem wypoczynku oraz wychowawcą podczas letniego i zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży.
Ukończyła kurs trenerski NGO (non-government organization) i aktualnie prowadzi szkolenia dla przyszłych liderów harcerskich.
Jej pasją jest narciarstwo i żeglarstwo.
Magdalena Osial
Chemik, naukowiec, a przede wszystkim popularyzator nauki z pasją. Na co dzień pracuje na Uniwersytecie Warszawskim, ale każdą wolną chwilę spędza na dzieleniu się wiedzą i doświadczeniem.
Współpracuje z Centrum Nauki Kopernik i Fundacją Ronalda McDonalda. Jest laureatem programu TOP500 Innovators, odbyła staże zagraniczne w Nowym Jorku, Brukseli i Cambridge. Wspiera studentów z Nowego Jorku, angażuje się w mentoring studentów w ramach programu TopMinds, a także opiekuje się licealistami, którzy pod jej okiem stawiają pierwsze kroki w laboratorium realizując naukowe marzenia.
Dwukrotnie reprezentowała Polskę na Kids Euro Festival w USA, została wyróżniona w konkursie Popularyzator Nauki 2016 i Słoneczniki 2016. Jest wolontariuszką m.in. w prowadząc warsztaty chemiczne i konstruktorskie dla małych pacjentów w warszawskich szpitalach, zadaje zagadki popularnonaukowe na antenie Eureka Extra i uczestniczyła w niezliczonej ilości imprez naukowych tj. Pikniki Naukowe, Festiwale Nauki oraz Nauki i Techniki.
Na wszystkie osiągnięcia i działania Magdy nie starczyłoby miejsca na tej stronie :)!
Elżbieta Sikorska
Jest niezwykłą optymistką, radosną i kreatywną osobą, której uśmiech wklejony jest w życie! 😀
Z wykształcenia i zamiłowania nauczyciel wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, której życiową misją jest zmiana pasywnej nauki na aktywną, poprzez badanie, doświadczanie i odkrywanie. Tę idę wdraża w życie w animacji dla dzieci "Kraina Zabaw - Ela Sikorska".
Ma duże doświadczenie w organizacji i prowadzeniu konferencji oraz szkoleń. Jest organizatorem i wykonawcą przedsięwzięć kulturalnych, oraz realizatorem innowacyjnych programów dla dzieci.
Koordynatorka projektu Klub Małego Odkrywcy (KMO) z Centrum Nauki Kopernik oraz współpracownik programu telewizyjnego Da Vinci Learning.
Paulina Worsztynowicz
Nauczyciel matematyki.
Uwielbia naukę i technikę.
Od najmłodszych lat chciała pracować z dziećmi i przybliżać im tajniki matematycznego świata i dlatego właśnie od trzech lat pracuje w szkole podstawowej.
Uczy przez zabawę i doświadczanie świata.
Posiada doświadczenie w spływach kajakowych oraz kurs operatora parku linowego.
Jej pasją jest żeglarstwo i odkrywanie nowych
zakątków świata.
W wolnej chwili czyta książki.