Tworzymy coś wyjątkowego!
formaty obozów: naukowy
INFORMATYCZNY I AKTYWNY
max liczba dzieci
w grupie
godzin zajęć, zabaw
i eksperymentów
autorskich bloków
tematycznych
Tworząc obozy naukowe i programistyczne AlphaCamp zależało mi na zapewnieniu najwyższej jakości zajęć. Chociaż poszczególne bloki tematyczne pękają w szwach od doświadczeń, to nasze obozy nie są eksperymentem. Wspólnie z naszym zespołem przygotowaliśmy je z myślą o dostarczeniu wartościowych treści merytorycznych i niezapomnianych przeżyć.
Dlatego do współpracy przy tworzeniu programu AlphaCamp zaprosiłem naukowców i ekspertów, których poznałem realizując dotychczasowe przedsięwzięcia. Dzięki temu autorami scenariuszy zostali nie tylko eksperci w swojej dziedzinie, ale jednocześnie prawdziwi pasjonaci pozytywnie zakręceni na punkcie swoich zawodowych i życiowych pasji.
Naszym partnerem merytorycznym zostało Stowarzyszenie “Rzecznicy Nauki” skupiające aktywnie działających naukowców, których pasją jest popularyzacja wiedzy. Współpraca z rzecznikami daje gwarancję ciekawych i wartościowych zajęć z poszczególnych dyscyplin.
Nasi obozowicze otrzymają solidną porcję ekstremalnie ciekawej wiedzy, wezmą udział w niezliczonych eksperymentach, a kiedy zadadzą nam naprawdę trudne pytanie – sięgniemy po pomoc naszych ekspertów.
AlphaCamp to nie nudne wykłady i pogadanki – wszystkie zajęcia pełne są interaktywnych wyzwań, eksperymentów i angażujących aktywności. Dzieciaki dosłownie zanurzą się w nauce.
Na obozach naukowych nie wymagamy od naszych obozowiczów żadnego przygotowania, ani spełniania dodatkowych wymagań – program będzie zrozumiały i atrakcyjny zarówno dla młodych ekspertów w poszczególnych dziedzinach, jak również bardzo początkujących badaczy i naukowych sceptyków :). W przypadku obozów programistycznych wymagania dla uczestników grupy średnio zaawansowanej i zaawansowanej – przeczytasz o nich więcej tutaj.
Nasi eksperci:
dr Marek Pawłowski
Fizyk teoretyk. W pracach naukowych zajmował się najmniejszymi znanymi składnikami otaczającego nas świata - cząstkami elementarnymi. Jest autorem popularnego kanału na YT - "To tylko fizyka". Obecnie jest Rzecznikiem największego instytutu badawczego w Polsce - Narodowego Centrum Badań Jądrowych.
dr Monika Koperska
Absolwentka Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Obecnie pracuje nad konserwacją arrasów z Zamku Królewskiego na Wawelu w Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych na Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego. Komunikacja naukowa jest jej pasją, prowadzi wykłady i regularnie pojawia się w telewizji i radiu. Gościnnie wykłada i współpracowała z np. Akademią wynalazców im. Roberta Boscha, Kopalnią Soli Wieliczka, Elektrownią Wodną w Niedzicy, Kid’sLab, UniKids, Polską Akademią Dzieci, Niepołomickim Uniwersytetem Dziecięcym, Uniwersytetem Dzieci, Śląską Kawiarnią Naukową, Cafe Nauka UJ, TEDxKraków. Udział Moniki w projektach Zawód Naukowiec MNiSW, Science is the Girl’s Thing EU, European Researchers’ Night, Prague Science Festival, Sofia Science Festival, Festival Bez Granic, Piknik Nauki Polskiego Radia czy Copernicus Festival dokumentują jej aktywność promującą naukę w społeczeństwie i chęć łamania stereotypu naukowca tylko siedzącego w laboratorium. Była jednym z czterech naukowców prezentujących osiągnięcia polskiej nauki w „Potyczkach Naukowców” na kanale Planete + oraz współprowadzącą "Wynalazcy przyszłości" na kanale Canal + Discovery. Zdobyła nagrodę FameLab 2012 i zajęła drugie miejsce w International FameLab w tym samym roku. Od tego czasu jest współzałożycielem i prezesem Stowarzyszenia Rzeczników Nauki, którego celem jest budowanie społeczeństwa opartego na wiedzy.
dr Anna Wierzbicka
Bada roztocza - mechowce i kleszcze. Ekspert akcji "Nie igraj z kleszczem – wygraj z kleszczowym zapaleniem mózgu". Dzięki długim dyskusjom ze studentami zaczęła badać nastawienie społeczne do łowiectwa i dzikich zwierząt (w tym kleszczy oczywiście). Członkini Zarządu Stowarzyszenia Edukatorów Leśnych. Pasjonuje ją nauczanie o lesie w myśl zrównoważonego rozwoju.
Elzbieta Pogoda
Jest biologiem i miłośniczką edukacji. Z pasji objaśniania dzieciom świata stworzyła Dziecięce Laboratorium Nauki i Zabawy LabIQ. Jako mama rozumie potrzeby rodziców oraz wyzwania jakie stawia dzisiaj świat przed dziećmi – jest to potrzeba bezpiecznego i mądrego rozwoju. Zajęcia, które prowadzi na bazie autorskich scenariuszy rozbudzają naturalną dziecięcą ciekawość świata. Ma głębokie zaufanie do metody naukowej, a za misję stawia sobie pokazanie dzieciom, jak cenne w nauce i w życiu codziennym jest krytyczne myślenie. To poważne zadanie realizuje poprzez interaktywne warsztaty naukowe, pełne fascynujących eksperymentów, dyskusji i zabawy. W swojej pracy doktorskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim bada genetyczne podstawy długowieczności. Jest trenerką rozwoju osobistego certyfikowaną przez BCB Biznes i Coaching w Krakowie, absolwentką kursu trenerskiego dla naukowców w Ivey Business School w Kanadzie. Współpracuje z Fundacją Laboratorium Zmiany w Opolu przy realizacji projektów społecznych. Jako członkini Stowarzyszenia Rzecznicy Nauki doskonali się w zakresie komunikacji naukowej.
dr inż. Bartosz Walter
Zajmuje się oprogramowaniem: uczy siebie i innych, w jaki sposób należy wyjaśnić komputerowi, czego tak naprawdę od niego oczekujemy. Bada też programy komputerowe, rozpoznając ich rozmaite schorzenia oraz obserwując jak są modyfikowane. Jak każdy inżynier, uważa, że świat zawsze można i należy uczynić ciekawszym i przyjaźniejszym niż jest obecnie. Pracuje na Politechnice Poznańskiej oraz w Poznańskim Centrum Superkomputerowo- Sieciowym.
dr Jakub Bochiński
Astronom i popularyzator nauki - uwielbia budować instrumenty badawcze i uczyć jak się z nich korzysta. Jako naukowiec, odkrył szereg nowych planet poza Układem Słonecznym. Jakub ma bogate doświadczenie edukacyjne - zarządzał Europejskim Biurem Edukacji Kosmicznej, kierował Pracownią Edukacji w Centrum Nauki Kopernik a nawet doradzał Europejskiej Agencji Kosmicznej w zakresie edukacji. Obecnie uczy astronomii w Akademeia Tutorial College i współprowadzi stowarzyszenie Rzecznicy Nauki.
dr Mariusz Gogól
Biolog, biochemik, popularyzator nauki związany ze Stowarzyszeniem Rzecznicy Nauki od początku jego działalności. Interesuje się białkami, w szczególności tymi, które pomagają mikroorganizmom chorobotwórczym infekować nasze ciała. Więcej na temat działalności Mariusza, możesz dowiedzieć się na profilu facebookowym "dr Mariusz Gogól - Zlewka Totalna".